Yhteystiedot

Suomi markkina-alueena

Markkina-alueemme kattaa koko Suomen. Myynnin toimipisteemme sijaitsevat Lahdessa, Jyväskylässä sekä pääkaupunkiseudulla. Arkkipaino tuotantomme sijaitsee Lahdessa.

Sanomalehtipainojen yhteystiedot löytyvät täältä.

Lahden toimipiste

Ilmarisentie 7 (PL 80)
15101 Lahti

Pääkaupunkiseutu - Myynti

Väritehtaankatu 8, 01300 Vantaa

Jyväskylä - Myynti

Aholaidantie 3, 40320 Jyväskylä

Myynti Arkki- ja digipainotuotteet.
Myynti palvelee Teitä Lahdessa, Jyväskylässä ja pääkaupunkiseudulla:

Lahti - Ilmarisentie 7

Jyrki Vattulainen
myyntijohtaja
jyrki.vattulainen@lehtisepat.fi
Jyrkin
Jyrkin Linkedin

Jarmo Pelli
asiakkuuspäällikkö
jarmo.pelli@lehtisepat.fi
Jarmon
Jarmon Linkedin

Nina Öström
myyntisihteeri, laskutus
nina.ostrom@lehtisepat.fi

Pääkaupunkiseutu - Väritehtaankatu 8, 01300 Vantaa

Merja Jokiaho
asiakkuuspäällikkö
merja.jokiaho@lehtisepat.fi
Merjan
Merjan Linkedin

Mikko Kallioranta
asiakkuuspäällikkö
mikko.kallioranta@lehtisepat.fi
Mikon
Mikon Linkedin

Jyväskylä – Aholaidantie 3, 40320 Jyväskylä

Kai Viljakainen
asiakkuuspäällikkö
kai.viljakainen@lehtisepat.fi

Myynti Sanomalehtituotteet

Jari Tiilikainen
myyntipäällikkö
jari.tiilikainen@lehtisepat.fi
Jukka Lohi
myyntipäällikkö
jukka.lohi@lehtisepat.fi
Anssi Kumpulainen
myyntipäällikkö
anssi.kumpulainen@lehtisepat.fi

Tuotanto - Lahti

Jyri Ruotsalainen
tuotantopäällikkö
jyri.ruotsalainen@lehtisepat.fi
Jyrin
Jyrin Linkedin
Petri Salovaara
tuotannonsuunnittelija
petri.salovaara@lehtisepat.fi
Petrin
Jyrin Linkedin
Arja Kolehmainen
logistiikka-assistentti
arja.kolehmainen@lehtisepat.fi
Saija Sihvola
digipaino- ja logistiikkavastaava
saija.sihvola@lehtisepat.fi
Antti Santala
projektiasiantuntija
antti.santala@lehtisepat.fi
Antin
Antin Linkedin

Tuotanto - Lahti / Prepress-aineistot

Jari Tarsa
prepress-operaattori
jari.tarsa@lehtisepat.fi
Timo Järveläinen
prepress-operaattori
timo.jarvelainen@lehtisepat.fi
Sauli Koistinen
prepress- ja digipaino-operaattori
sauli.koistinen@lehtisepat.fi
Marja Lehikko
prepress- ja digipaino-operaattori
marja.lehikko@lehtisepat.fi

Hallinto / Myynti / Lähettämö / Laskutus

Sauli Vuorinen
toimitusjohtaja
sauli.vuorinen@lehtisepat.fi
Saulin
Saulin Linkedin

Lähettämö
LASTAUS 2
lahettamo.lahti@lehtisepat.fi
Ilmarisentie 7 (PL 80)
15101 Lahti

Kuljetukset:
LASTAUS 2

Ajo-ohje

Avoinna arkisin
klo 7 - 16:30
sekä tarvittaessa erikseen
sovittuna aikana.
Lehtisepät Oy
HUOM! Laskutustiedot muuttuneet 1.11.2021!
pdf-laskut: lehtisepat@pdf.basware.com
Lehtisepät Oy
PL 159
40101 Jyväskylä

OVT-tunnus:
003707065181

Välittäjätunnus:
BAWCFI22

Laskutustiedustelut:
Nina Öström
Myyntisihteeri
+358 400 133 903
nina.ostrom@lehtisepat.fi