Yhteystiedot

Suomi markkina-alueena

Markkina-alueemme kattaa koko Suomen. Myynnin toimipisteemme sijaitsevat Lahdessa, Jyväskylässä sekä pääkaupunkiseudulla. Tuotantomme sijaitsee Lahdessa.

Lahden toimipiste

Ilmarisentie 7 (PL 80)
15101 Lahti

Myynti palvelee Teitä Lahdessa, Jyväskylässä ja pääkaupunkiseudulla:

Lahti - Ilmarisentie 7

Jyrki Vattulainen
myyntijohtaja
jyrki.vattulainen@ppd.fi
Jyrkin
Jyrkin Linkedin

Hanna Vihervuori
asiakkuuspäällikkö
hanna.vihervuori@ppd.fi
Hannan
Hannan Linkedin

Esa Pussinen
asiakkuuspäällikkö
esa.pussinen@ppd.fi
Esan
Esan Linkedin

Jarmo Pelli
asiakkuuspäällikkö
jarmo.pelli@ppd.fi
Jarmon
Jarmon Linkedin

Pääkaupunkiseutu - Rälssitie 7A, 01510 Vantaa

Kari Vahala
asiakkuuspäällikkö
kari.vahala@ppd.fi
Karin
Karin Linkedin

Mikko Kallioranta
asiakkuuspäällikkö
mikko.kallioranta@ppd.fi
Mikon
Mikon Linkedin

Merja Jokiaho
asiakkuuspäällikkö
merja.jokiaho@ppd.fi
Merjan
Merjan Linkedin

Nina Öström
myyntisihteeri, laskutus
nina.ostrom@ppd.fi

Jyväskylä – Aholaidantie 3, 40320 Jyväskylä

Kai Viljakainen
asiakkuuspäällikkö
kai.viljakainen@ppd.fi

Tuotanto - Lahti

Jyri Ruotsalainen
tuotantopäällikkö
jyri.ruotsalainen@ppd.fi
Petri Salovaara
tuotannonsuunnittelija
petri.salovaara@ppd.fi
Arja Kolehmainen
logistiikka-assistentti
arja.kolehmainen@ppd.fi
Saija Sihvola
digipaino- ja logistiikkavastaava
saija.sihvola@ppd.fi

Tuotanto - Lahti / Prepress-aineistot

Jari Tarsa
prepress-operaattori
jari.tarsa@ppd.fi
Timo Järveläinen
prepress-operaattori
timo.jarvelainen@ppd.fi
Sauli Koistinen
prepress- ja digipaino-operaattori
sauli.koistinen@ppd.fi
Marja Liukkonen
prepress- ja digipaino-operaattori
marja.liukkonen@ppd.fi

PPD Studio - Rälssitie 7A, 01510 Vantaa

Reija Jokinen
graafinen suunnittelija
reija.jokinen@ppd.fi
Risto Mikander
taittaja
risto.mikander@ppd.fi

Hallinto - Lahti

Sauli Vuorinen
toimitusjohtaja
sauli.vuorinen@ppd.fi
Saulin
Saulin Linkedin