Yhteystiedot

Suomi markkina-alueena

Markkina-alueemme kattaa koko Suomen. Myynnin toimipisteemme sijaitsevat Lahdessa, Jyväskylässä sekä pääkaupunkiseudulla. Tuotantomme sijaitsee Lahdessa.

Lahden toimipiste

Ilmarisentie 7 (PL 80)
15101 Lahti

Pääkaupunkiseutu

Rälssitie 7A, 01510 Vantaa

Jyväskylä

Aholaidantie 3, 40320 Jyväskylä

Myynti palvelee Teitä Lahdessa, Jyväskylässä ja pääkaupunkiseudulla:

Lahti - Ilmarisentie 7

Jyrki Vattulainen
myyntijohtaja
jyrki.vattulainen@ppd.fi
Jyrkin
Jyrkin Linkedin

Hanna Vihervuori
asiakkuuspäällikkö
hanna.vihervuori@ppd.fi
Hannan
Hannan Linkedin

Esa Pussinen
asiakkuuspäällikkö
esa.pussinen@ppd.fi
Esan
Esan Linkedin

Jarmo Pelli
asiakkuuspäällikkö
jarmo.pelli@ppd.fi
Jarmon
Jarmon Linkedin

Pääkaupunkiseutu - Rälssitie 7A, 01510 Vantaa

Kari Vahala
asiakkuuspäällikkö
kari.vahala@ppd.fi
Karin
Karin Linkedin

Mikko Kallioranta
asiakkuuspäällikkö
mikko.kallioranta@ppd.fi
Mikon
Mikon Linkedin

Merja Jokiaho
asiakkuuspäällikkö
merja.jokiaho@ppd.fi
Merjan
Merjan Linkedin

Nina Öström
myyntisihteeri, laskutus
nina.ostrom@ppd.fi

Jyväskylä – Aholaidantie 3, 40320 Jyväskylä

Kai Viljakainen
asiakkuuspäällikkö
kai.viljakainen@ppd.fi

Tuotanto - Lahti

Jyri Ruotsalainen
tuotantopäällikkö
jyri.ruotsalainen@ppd.fi
Jyrin
Jyrin Linkedin
Petri Salovaara
tuotannonsuunnittelija
petri.salovaara@ppd.fi
Petrin
Jyrin Linkedin
Arja Kolehmainen
logistiikka-assistentti
arja.kolehmainen@ppd.fi
Saija Sihvola
digipaino- ja logistiikkavastaava
saija.sihvola@ppd.fi
Antti Santala
projektiasiantuntija
antti.santala@ppd.fi
Antin
Antin Linkedin

Tuotanto - Lahti / Prepress-aineistot

Jari Tarsa
prepress-operaattori
jari.tarsa@ppd.fi
Timo Järveläinen
prepress-operaattori
timo.jarvelainen@ppd.fi
Sauli Koistinen
prepress- ja digipaino-operaattori
sauli.koistinen@ppd.fi
Marja Lehikko
prepress- ja digipaino-operaattori
marja.lehikko@ppd.fi

Hallinto - Lahti

Sauli Vuorinen
toimitusjohtaja
sauli.vuorinen@ppd.fi
Saulin
Saulin Linkedin

Laskutustiedot

Painotalo Plus Digital Oy
pdf-laskut: painotalo.plus.digital@bscs.basware.com
Painotalo Plus Digital Oy
PL 1013
00026 Basware

OVT-tunnus:
003707065181

Välittäjätunnus:
BAWCFI22

Laskutustiedustelut:
Nina Öström
Myyntisihteeri
+358 400 133 903
nina.ostrom@ppd.fi

Lähettämö

Lähettämö
LASTAUS 2
lahettamo@ppd.fi
Ilmarisentie 7 (PL 80)
15101 Lahti

Kuljetukset:
LASTAUS 2

Ajo-ohje

Avoinna arkisin
klo 7 - 16:30
sekä tarvittaessa erikseen
sovittuna aikana.